Geoblog.pl    O nas
O nas

Geoblog.pl – Twój pamiętnik z podróży

Gdziekolwiek wyjeżdżasz i podróżujesz, zatrzymaj wspomnienia ze swoich wyjazdów - na zawsze.

Geoblog.pl to portal społecznościowy przeznaczony dla wszystkich podróżników i turystów, którzy pragną dokumentować przebieg swoich podróży, a nawet dzielić się wrażeniami z nich na bieżąco. Użytkownikami serwisu mogą być osoby indywidualne a także pary i grupy osób.

Funkcjonalność serwisu zbliżona jest do tradycyjnej platformy blogowej. Typowe blogi i galerie spełniają jednak tylko część oczekiwań względem pamiętników z podróży. W przeciwieństwie do nich Geoblog.pl umożliwia usystematyzowanie notatek w formie dzienników, na które składają się poszczególne wpisy przypisane do konkretnych lokalizacji geograficznych. Użytkownik wskazuje miejsce w którym się obecnie znajduje lub które chce opisać poprzez wybór jednego z 7.000.000 miejscowości i punktów w bazie Geoblog.pl lub poprzez samodzielne wskazanie punktu na mapie. Dzięki wykorzystaniu technologii Google Maps z poszczególnych punktów podróży automatycznie rysowana jest jej trasa, obliczana jest przebyta odległość, czas trwania wyprawy, itp.

Autorzy mają ponad to możliwość ilustrowania wpisów z odwiedzonych miejsc zdjęciami oraz nagraniami audio/video. Dodawane zdjęcia automatycznie budują galerie zdjęć z każdej podróży, które można przeglądać niezależnie.

Znajomi, rodzina i inni zainteresowani użytkownicy mogą na bieżąco śledzić przebieg wyprawy danego podróżnika dzięki opcji powiadamiania mailowego o nowych wpisach.
Kontakt z rodzinną w czasie dalekiej wyprawy umożliwia też system komentarzy pod wpisami. Zaawansowani użytkownicy mogą także skorzystać z szeregu dodatkowych opcji, np. kanałów RSS czy plików KML zawierających szczegółowy przebieg trasy do wykorzystania w Google Maps lub programie Google Earth.

Geoblog.pl to największa polska platforma blogowa skupiająca społeczność turystów i podróżników, dzielących się swoimi doświadczeniami z wyjazdów odbywanych po całym świecie. Gdziekolwiek jesteś, gdziekolwiek podróżujesz - przyłącz się do naszej społeczności! Niewykluczone, że kiedyś w nieznanym zakątku świata spotkasz innego użytkownika Geoblog.pl